top of page

COVID-19 (Yeni tip Koronavirüs) hakkında en güncel bilimsel bilgiler - Boston, CROI2020 notları

Güncelleme tarihi: 3 Nis 2020

Yayına hazırlayan: Arda Karapınar (detaylı bilgi sayfa sonunda*) Gözden geçirme, düzenleme: Kağan Çavuşoğlu Yayın tarihi: 2020, Mart 13

--------------------------------------------------------

COVID-19 ya da tüm virüs ve hastalıklarla mücadele, ortak yürütülmesi ve güvenilir/güncel bilgiye dayalı olması gereken bir mücadeledir.

Bu bağlamda, aşağıdaki yazı çalışma alanımız olan HIV ile sınırlı olmayan (hatta onunla çok az ilgisi olan) COVID-19 hakkında genel, bilimsel referanslı bir yazıdır. Bir başka küresel sorun olan HIV ve AIDS hakkındaki bilgi ve mücadele deneyimimizle ortaklıklar içermesinden de hareketle, konu hakkında güvenilir ve güncel bilgi ihtiyacı içinde olan herkes için hazırlanmıştır.

Dilerseniz paylaşabilirsiniz.

Umarız yararlı olur.


-------------------------------------------------------- Boston’da gerçekleşen Retrovirüsler ve Fırsatçı Enfeksiyonlar Konferansı (CROI2020)

COVID-19 özel oturumundan notlar

www.kirmizikurdele.org I Covid19
www.kirmizikurdele.org I Covid19

Sıkı takipçilerimizin, danışanlarımızın ve tüm ilgililerin bildiği gibi #kanıttemelliaktivizm temelinden hareketle bilgi sağlayıcılığı yapan Kırmızı Kurdele İstanbul spesifik uzmanlık ve ilgi alanı olarak HIV üzerinde çalışan bir sivil toplum kuruluşu/bilgi sağlayıcı.

Bununla birlikte HIV ile dolaylı ilgisi olan fırsatçı enfeksiyonlar ve HIV ile benzer yapılara sahip retroviruslere ilişkin bilimsel yayınları da düzenli olarak takip ediyoruz.

Dolayısıyla, şu anda Dünya'nın bir numaralı gündem maddesi olan Coronavirüs hakkındaki gelişmeleri de takip ediyor ve bilimsel olarak kanıtlanmış bilgileri, yine #kanıttemelliaktivizm yaklaşımıyla paylaşıyoruz.