top of page

15 ülkenin temsil edildiği Synapse Forum'un açılış konuşmasını yaptık!

Güncelleme tarihi: 19 Kas 2023


 

Yayına hazırlayan: Kırmızı Kurdele İstanbul Gönüllüsü S. Yayın tarihi: Mayıs 28, 2021

 

15 farklı ülkeden katılımcıların bulunduğu, 2021 yılının önemli HIV temalı etkinliklerinden biri olan Synapse Ayrımcılık Karşıtı Forumun açılış konuşmasını ve sunumunu kurucumuz/tedavi aktivisti Arda Karapınar yaptı.

With participants from 15 different countries, our volunteer and treatment activist Arda Karapınar made the opening speech and presentation of Synapse Anti-Discrimination Forum, one of the essential HIV-themed events of 2021.24 Mayıs 2021 tarihinde, pandemi sebebiyle dijital olarak gerçekleşen Synapse Ayrımcılık Karşıtı Forum'da aralarında İngiltere, Yunanistan, Portekiz'in da bulunduğu 15 Avrupa ülkesinden katılımcılar HIV'e ilişkin ayrımcılığa dair tecrübe paylaşarak, ortak çalışma imkanlarını tartıştılar.


Gönüllümüz Arda Karapınar'ın, Kırmızı Kurdele İstanbul'un ilk ve öncü imzacılarından biri olduğu küresel Belirlenemeyen eşittir Bulaştırmayan (#BesittirB) kampanyasının dünya çapındaki başarısına ve ayrımcılık karşıtı etkilerine odaklandığı açılış konuşması ile başlayan forum, disiplinler arası çalışmalar ve uluslararası iş birliklerinin önemine ilişkin atölye çalışmalarıyla devam etti.Türkiye HIV sivil toplumun önemli seslerinden biri olan Pozitif-iz Derneği'nden Önder Bora'nın da katılım ve katkılarıyla değer kattığı forumu, Türkiye'nin uluslararası HIV aktivizmi sahnesinde görünürlüğünün arzu edilen seviyelere ulaşması çabalarında önemli bir adım olarak değerlendiriyoruz.

Temel motivasyonlarından biri Türkiye'nin uluslararası HIV aktivizmi sahnesinin üretken ve öncü örneklerinden biri olarak yüksek görünürlüğe ulaşması olan Kırmızı Kurdele İstanbul, başta küresel B eşittir B kampanyası olmak üzere, Synapse Forum, kongreler, konferanslar vb. etkinliklerde etkin roller almak ve Türkiye'ye ilgi aktarmak için çalışmaya devam edecek. Bu amaçla sürdürdüğümüz çalışmalara destek olan, başta gönüllülerimiz olmak üzere herkese teşekkürler.

www.kirmizikurdele.org herkes için #hivbilgisi #hivhakkindaherseyComentarios


Los comentarios se han desactivado.
bottom of page