top of page

HIV negatifler için HIV (pozitifler)

Güncelleme tarihi: 29 Kas 2022


 

Yayına hazırlayan: Kırmızı Kurdele İstanbul Gönüllüsü F. *Güncelleme: Ocak, 2022

(Türkiye’nin #hivbilgisi sağlayıcısı ve kaynağı www.kirmizikurdele.org ve @redribbontr sosyal medya hesaplarındaki #hivbilgisi içerikleri ve tüm içerikler KAYNAK GÖSTERMEK ŞARTIYLA herkesin paylaşımına açıktır. Kaynak göstermek/mention/etiket vb. dışında özel bir izin gerektirmez.)


 

Türkiye'nin en çok başvurulan, güvenilir #hivbilgisi sağlayıcısı ve kaynağı olarak 2016 yılından bu yana düzenle sürdürdüğümüz #hivbilgisi yayınlarına gelen yorumlar gösterdi ki; HIV, tabulaştırılan, hakkında sonsuz rivayetlerin, tevatürlerin üretildiği tüm konular gibi gizliden gizliye merak edilen, hakkında çok konuşulmak istenen fakat sorular sormaya çook çekinilen bir konu.


Bu faktör, HIV'i normalleştirerek çekinmeden konuşulan olağan bir konu haline getirmeye çalışan Kırmızı Kurdele İstanbul için yaptığımız işin, Türkiye'nin UNAIDS hedeflerine paralel olarak HIV'i sıfırlama mücadelesinde üstlendiğimiz rol ve harcadığımız gönüllü emeğin önemini bir kez daha vurgulayan önemli bir veri.

Buradan hareketle, her biriyle ilgiyle okunan #hivbilgisi yazılarımızda bu kez Imagina Mas tarafından oluşturulan ASS (Amor, Sexo y Serologia) isimli blogda yayınlanan ''HIV pozitif olmayan arkadaşlarımın hakkımda bilmesi gereken 10 şey'' başlıklı hayli kişisel ve bir o kadar da dokunaklı yazıyı paylaşıyoruz.