top of page

COVID19 pandemisinde, HIV ile yaşayan bireylerin yaşadığı endişe ve tutuma yönelik anket sonuçları

Güncelleme tarihi: 13 Haz 2021


Yayın tarihi: 16 Temmuz 2020 Anket tarihi: Haziran - Temmuz 2020

 

Koronavirüs pandemisi sürecinde HIV ile yaşayan bireylerin yaşadığı endişe ve tutumu ölçmek hedefli ilk ve tek anket, Türkiye'nin çeşitli yerlerden ve farklı yaş gruplarından 364 HIV ile yaşayan birey katılımı ile sonuçlandı. Sonuç raporu yayında! Hepinizin çok iyi bildiği gibi Kırmızı Kurdele İstanbul olarak COVID19 pandemisinin ilk günlerinden itibaren sadece HIV ile sınırlı kalmayan, başta HIV ile yaşayan bireyler olmak üzere toplumun tamamımın doğru, bilimsel, güvenilir COVID19 bilgisiyle buluşmasını hedefleyen yayınlar yaptık.

Yine aynı kapsamda verdiğimiz yoğun danışmanlıklarda, Koronavirüs'ün HIV ile yaşayan bireylerin hayatlarına olumsuz etkilerini dinledik ve deneyimledik. Yine bu kapsamda, Koronavirüs'ün HIV ile yaşayan bireylerin hayatlarına ve geleceklerine etkilerini ölçmek ve gerçek muhataplardan gelen verilere dayalı olarak kamuoyu oluşturmak hedefli bir anket düzenledik. Haziran ayı boyunca açık kalan ''COVID19 pandemisinde, HIV ile yaşayan bireylerin yaşadığı endişe ve tutuma yönelik anket''e Türkiye'nin çeşitli yerlerden ve farklı yaş gruplarından 364 HIV ile yaşayan birey katıldı. Türkiye'de yeni tip Koronavirüs salgını sırasında HIV ile yaşayan bireylerin yaşadıklarına dair olarak toplanan verilerin analizi sayesinde, COVID19 ve sebep olduklarının etkilerine dair daha net bir fikir elde edebilmek ve bu bilgiyi tüm paydaşlar, ilgili STK'lar ile paylaşarak, sıkıntılara dikkat çekmeyi amaçlayan anketin sonuç raporunu buradan ya da aşağıdaki butondan indirebilirsiniz.

KKİ.COVID19.HIV.Anket.Sonuç
.pdf
PDF dosyasını indir • 2.23MB


Ön hazırlık aşamasında Pozitif Yaşam Derneği'nden arkadaşlarımızın da destek verdiği anketin sonuç raporu için yukarıdaki görsele, yukarıdaki butona ya da buraya tıklayabilirsiniz. www.kirmizikurdele.org #hivhakkindahersey


Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page