top of page

HIV ile yaşayan bireyler için COVID-19 aşılaması başladı!


 

Yayın tarihi: Haziran 5, 2021

Yayına hazırlayan: Kırmızı Kurdele İstanbul Gönüllüsü E.

 

Bilim Kurulu'na ilettiğimiz talep kabul edildi ve HIV ile yaşayan bireyler COVID-19 aşısı randevularını almaya başladılar.


Hatırlayacağınız gibi HIV ile yaşayan bireylerin kitlesel Koronavirüs aşılaması sürecinde öncelikli grup olarak tanımlanmasına ilişkin bir mektup kaleme almış ve alanda çalışan diğr sivil toplum kuruluşlarının da imzasıyla ortaklaşan talebimizi Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'ya ve Bilim Kurulu'na iletmiştik.


Bugün sabahtan itibaren aldığımız çok sayıda geri bildirime göre HIV ile yaşayan bireyler COVID-19 aşısı randevularını almaya başladılar.

 

Şimdi akıllarda o soru;

HIV pozitifim. Koronavirüs aşısı yaptırmak zorunda mıyım? Hangi aşıyı tercih edeyim?

Türkiye'nin #hivbilgisi sağlayıcısı ve kaynağı #kirmizikurdeleistanbul'un bilimsel verilere ve kanıtlara dayalı cevabı için buraya ya da aşağıdaki görsele tıklayın.


 

Başta Sağlık Bakanımız Sn. Fahrettin Koca ve Bilim Kurulumuz olmak üzere talebimizi değerlendirenlere ve Kırmızı Kurdele İstanbul olarak HIV ile yaşayan bireyler adına kaleme aldığımız metne imza koyan HIV Enfeksiyonu Derneği'ne, Pozitif Yaşam Derneği'ne ve Pozitif-iz Derneği'ne teşekkür ederiz.

Türkiye HIV komünitesi olarak hep birlikte çalışarak, Türkiye'nin HIV sorununa kalıcı çözümler üretme gayretimize devam edeceğiz. www.kirmizikurdele.org #hivhakkindahersey


Commentaires


Les commentaires ont été désactivés.
bottom of page