top of page

Kadın Sağlığı Hemşireleri ile HIV hakkında her şeyi konuştuk

Çalışmalarımıza başladığımız günden bu yana en çok önem verdiğimiz konulardan biri de, davet aldığımız (ya da kendimizi zorla davet ettirdiğimiz:) ) her kuruma, her şehre gidip HIV söyleşileri yapmak. Bu amaçla geliştirilmiş kesintisiz bir Kırmızı Kurdele İstanbul projesi olan #hivsoylesileri'nde bu kez, Kadın Sağlığı Hemşireleri ile HIV hakkında her şeyi konuştuk.

Kadın Sağlığı Hemşireliği Derneği tarafından Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde düzenlenen "HIV ile Yaşam" konulu konferasta, çok değişen HIV'i ve HIV ile yaşayan bireylerin sağlık profesyoneli olan hemşirelerden beklentileri hakkında konuştuk.


Etkinlikten fotoğraflar için tıklayın

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden Doç.Drç. Filiz Pehlivanoğlu'nun "HIV ile Yaşayan Kadın Hastalara Yaklaşım" konulu sunumundan sonra, kurulduğu ilk günden bu yana bilimsel çıktılara verdiği önem ve #kanıttemelliaktivizm ile doğru #hivbilgisi'ni toplumun koşulsuz ve ayrımsız her kesimine aktararak Türkiye'nin HIV'i durdurma mücadelesinde öncü ve lider olma vizyonuyla çalışan Kırmızı Kurdele İstanbul, bilimsel kanıtlar sunarak günümüzde değişen HIV olgusunu anlattı.