top of page

Tıp öğrencileriyle dolu dolu bir HIV söyleşisi

Güncelleme tarihi: 9 Mar 2020

13 Kasım 2019 Bugün Prof Dr. Volkan Korten'in de izleyiciler arasında olduğu çok keyifli bir HIV söyleşisi için Marmara Üniversitesi'ndeydik.


Kurulduğumuz günden bu yana en çok önem verdiğimiz konulardan biri de, davet aldığımız (ya da kendimizi zorla davet ettirdiğimiz:) ) her kuruma, her şehre gidip HIV söyleşileri yapmak.

Çünkü HIV'e ilişkin ön yargı ve ayrımcılığın ancak doğru #hivbilgisi'nin toplumun tüm kesimlerine yayılımı ile mümkün olabileceğini en iyi bilenlerdeniz.

Yıl içinde onlarca HIV söyleşisi yapıyor ve bunların büyük çoğunluğunu paylaşmaya gerek bile görmüyoruz. Ancak özellikle geleceğin doktorları ve HIV pozitif bireyler için hizmet sağlayıcısı konumunda olan öğrencilerle yaptığımız söyleşilerin apayrı bir yeri var. Çünkü hep birlikte ayrımcılık ve ön yargının söz konusu olmadığı bir geleceği inşa ediyoruz.

İşte bugün onlardan birini daha gerçekleştirdik. Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrenciler Birliği ve Cinsel Sağlık - Üreme Sağlığı Takımının düzenlediği HIV söyleşisi yoğun bir katılımla ve ilgi ile gerçekleşti.

Çok sevdiğimiz Prof.f Dr. Volkan Korten'in de katılımı ile şereflendirdiği söyleşiden bazı fotoğrafları keyifle paylaşıyoruz.

Bulabildiğimiz her fırsatta ülkenin her yerinde benzer söyleşiler yapmaya ve ön yargısız, HIV yayılımın tamamen durdurulduğu bir geleceğe gönüllü katkı sunmaya devam edeceğiz. HIV söyleşi'sinden fotoğraflar için buraya tıklayabilir, Türkiye'nin #hivbilgisi kaynağı Kırmızı Kurdele İstanbul ile #hivhakkindahersey'e dair HIV söyleşisi düzenlemek ve #hivindogrusu'nu öğrenmek istiyorsanız bu bağlantı aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz

Kommentare


Die Kommentarfunktion wurde abgeschaltet.
bottom of page