top of page

HIV pozitif bireylere her zaman sormak istediğiniz 10 soru

Güncelleme tarihi: 19 Mar 2022

HIV söz konusu olduğunda, en ön yargılı, konuya en uzak olanların bile merak ettikleri, için için sormak istedikleri sorular vardır.


Bu soruların neredeyse tamamı iki basit gerçeği işaret eder; toplumun genel #hivbilgisi düzeyinin hala çok düşük olduğunu ve aslında uygun ortam yaratıldığında hiç kimsenin HIV konuşmaktan çekinmediğini...

 

Yayın tarihi: Temmuz 2019,

Güncelleme tarihi; Mart 2022, Yayına hazırlayan: Kırmızı Kurdele İstanbul #onlinehivdanismanligi Servisi Danışman Ekibi

 

İşte tam da bu noktadan hareketle ve HIV hakkında her şey sloganıyla düzenli ve güvenilir #hivbilgisi sağlayan Kırmızı Kurdele İstanbul olarak, yıllardır tanıdığımız ve her türlü şeyi konuştuğumuz bazı danışanlarımızla kafa kafaya verip HIV pozitiflere her zaman sorulanlar arasından 10 soruyu seçtik ve ortak cevaplar vermelerini istedik. Doğrusu cevapları ortak bir dile dönüştürmek yerine, özellikle bazı cevapları olduğu gibi aktarıp hep birlikte kahkahalarla gülmek isterdik fakat bazı cevaplar gerçekten buraya aktarılacak gibi değiller:) O yüzden tatmin edici bir başlangıç olarak bu yanıtları paylaşıyor ve eğer sizin de HIV pozitif bireylere sormak istediğiniz sorular varsa ve yanıt bulmak istiyorsanız #onlinehivdanismanligi bölümünden bize ulaştırabileceğinizi tekrar hatırlatıyoruz. İyi okumalar.

 

--- Kimin bulaştırdığını biliyor musun? --- Bilmiyorum. Bilince neyin farklı olacağını düşünüyorsun?