top of page

Beliştirmeyen = Bulaştırmayan için yeni sosyal medya kampanyası; +series

Prevention Access Campaign tarafından geçtiğimiz günlerde duyurulan +series isimli sosyal medya kampanyası, Belirlenemeyen eşittir Bulaştırmayan (B = B); Undetectable = Untransmittable (U=U) kampanyasının temelindeki güçlü mesajın daha fazla insana ulaştırılmasını amaçlıyor.


Başta ABD Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezleri CDC, Avrupa Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezleri ECDC, UNAIDS, Dünya Sağlık Örgütü WHO gibi saygın otoritelerin de onayladığı B eşittir B mesajı, düzenli ilaç tedavisine bağlı olarak virus yükü belirlenemeyen seviyede olan HIV pozitif bireylerin, cinsel ilişki yoluyla HIV bulaştırmalarının mümkün olmadığına dair sağlam bilimsel kanıtlardan güç alarak yaygınlaşmaya devam ediyor.


+series kampanyasını oluşturan ekip, hazırladıkları video, poster ve giflerin, B = B mesajını yaygınlaştırmak isteyen sivil toplum kuruluşları, aktivistler ve sağlık departmanlarının çabalarına katkı sunmasını ve işlerini kolaylaştırmasını umuyor. Dee Connor, Katie Willingham, Kaleb Anderson ve Fernando De Hoyos isimli dört bireyin kişisel hikayelerinden oluşan içerikleri positiveseries.org adresine giderek inceleyebilir ve dilerseniz kişisel/kurumsal mesajlarınızı eklemenize olanak kılan kişiselleştirme seçeneği ile sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilir ya da poster çıktılarını alabilirsiniz.


Kırmızı Kurdele İstanbul’un başlangıcından bu yana partneri ve sözcülerinden biri olduğu, küresel çapta bir aktivizm hareketi haline gelen Undetectable = Untransmittable (Belirlenemeyen = Bulaştırmayan) kampanyasının direktörü, dostumuz Bruce Richman +series isimli projeyi ‘’bu başta HIV’e ilişkin ayrımcılık olmak üzere, önemli konulara dokunan ve insanlara bu konular hakkında doğru mesajları güçlü hikayeler ve görseller aracılığıyla aktarmayı hedefleyen bir çalışma. Bu projenin B = B’nin güçlü mesajının viral baskı ve tedavi başarısının ötesinde, ayrımcılığın bitmesini hedefleyen sosyal yanını da vurgulamasını amaçlıyoruz. İlham verici hikayelerini projeye bağışlayan De, Katie, Kaleb ve Fernando’ya ve sponsorumuza çok teşekkür ederim’’ ifadeleriyle tanıttı.

İçerikle ve proje hakkında daha fazla bilgi positiveseries.org adresini ziyaret edebilirsiniz.Commentaires

Les commentaires n'ont pas pu être chargés.
Il semble qu'un problème technique est survenu. Veuillez essayer de vous reconnecter ou d'actualiser la page.
bottom of page