top of page

HIV test tipleri ve ideal test süreleri

Güncelleme tarihi: 10 Nis 2019


Kırmızı Kurdele İstanbul'dan HIV endişelerinin en temel konularından biri hakkında daha başvuru kaynağı olacak bir #hivbilgisi yazısı; HIV test tipleri ve ideal test süreleri.


HIV'e ilişkin bilgi ihtiyacı eğilimlerini ve en temel ihtiyaç alanlarını belirlemek ve kapsamlı #hivbilgisi sağlayıcılığı iddiamızı daha da kapsamlı bir alanda sürdürmek için, gün gün analiz ettiğimiz Türkiye'nin en çok başvurulan* #hivbilgisi kaynağı olan internet sitesi ve #onlinehivdanismanligi servisi verilerine göre, %35'e yakın bir oranda HIV testleri, ideal test süreleri ve test tiplerine ilişkin bilgi talebi ile karşılaşıyoruz.


İşte bu yüzden, 'X günde test yaptırdım, sonuç yeterli mi?', 'x günde x tipi test yaptırdım, sonuç pozitife döner mi?' vb. soruların tamamına kesin cevaplar vermek zor olsa da, HIV biliminin test teknolojileri ve uygulamaları konusunda geldiği aşama ve bu aşamada sunulan HIV testi hizmetlerine ilişkin veri bazlı, güvenilir, herkesin kolay anlayabileceği dilde bir kaynak hazırladık.


Kırmızı Kurdele İstanbul ekibinin farklı referansları karşılaştırarak derlediği bu kaynak yazının yararlı olmasını ve pek çok soru üreten bu endişenin giderilmesine yardımcı olmasını umuyoruz.


HIV test tipleri ve ideal test süreleri başlıklı yazımızı, bu ve benzeri tüm #hivbilgisi içeriklerimizin amacına ve bilgi ihtiyacı içinde olanlara ulaşması için kendi sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanızı bir kez daha rica ederek paylaşıyoruz.


Yazıyı okumak için buraya tıklayabilirsiniz.


www.kirmizikurdele.org #hivhakkindahersey

*Eylül 2018  Google, Alexa, Similarweb karşılaştırmalı analizlerine göre.Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page