top of page

Saygın HIV kongrelerinden HIV Glasgow'un bilim kurulunda bir Türk aktivist

Güncelleme tarihi: 25 Ağu 2023


 

Yayına hazırlayan: Kırmızı Kurdele İstanbul Gönüllüsü F. Yayın tarihi: Haziran 20, 2022


Herkes için #hivbilgisi sağlayıcısı ve kaynağı www.kirmizikurdele.org ve @redribbontr sosyal medya hesaplarındaki #hivbilgisi içerikleri ve tüm içerikler KAYNAK GÖSTERMEK ŞARTIYLA herkesin paylaşımına açıktır. Alıntılarınızda www.kirmizikurdele.org'yi kaynak göstermenizi ve @redribbontr'yi etiketlemenizi rica ediyoruz. Bunlar dışında özel olarak izin sormanıza gerek yoktur.


 

Bu kısa yazıyı, Türkiye HIV aktivizmi tarihi ve HIV topluluğu açısından önemli bir ilk olan bir gelişmenin gururuyla paylaşıyoruz;

Gönüllümüz, Tedavi Aktivisti ve Topluluk Yazarı Arda Karapınar, HIV dünyasının bilimsel seviyesi yüksek ve saygın kongrelerinden biri olan HIV Glasgow Drug Therapy'nin 2022 edisyonunu bilim kurulunda.

Geleneksel olarak İrlanda'nın Glasgow şehrinde her iki senede bir düzenlenen ve özellikle HIV ilaç tedavisindeki gelişmelere odaklanan üst düzey bilimsel bir kongre olan HIV Glasgow bu yıl 23-26 Ekim tarihlerinde ve hibrit (hem fiziksel hem online katılıma açık) olarak düzenlenecek.

Kurucumuz ve Gönüllümüz Arda Karapınar Dünyanın farklı ülkelerinden saygın adakemisyenler, hekimler ve aktivistlerle birlikte HIV Glasgow 2022'nin (bu linkte bulabilecek olan) bilimsel programının oluşturulmasında gönüllü olarak görev alacak.


Bilimsel seviyesi yüksek bir kongrede, Dr., Profesör vb. akademik ünvânları olan akademisyenler arasında sadece aktivist sıfatıyla bilim kuruluna seçilen gönüllümüzü tebrik ediyor ve bu başarının Türkiye HIV topluluğu ve aktivizmi için çok daha büyük uluslararası başarılara vesile olmasını diliyoruz.

(Not: HIV Glasgow 2022 Bilim Kurulu üyeliği gönüllü bir üyeliktir ve gönüllümüz HIV Glasgow 2022 Bilim Kurulu üyeliği karşılığında hiçbir ücret almamaktadır. Bu bilgi HIV Glasgow Organizasyon Komitesinden doğrulanabilir.)

www.kirmizikurdele.org herkes için #hivbilgisi #hivhakkindahersey
תגובות


התגובות הושבתו לפוסט הזה.
bottom of page