top of page

HIV/AIDS el kitabı güncellendi

Güncelleme tarihi: 18 Şub 2022


 

Yayına hazırlayan: Arda Karapınar, Tedavi aktivisti, Topluluk yazarı

Yayın tarihi: Şubat 17, 2022 (Türkiye’nin #hivbilgisi sağlayıcısı ve kaynağı www.kirmizikurdele.org ve @redribbontr sosyal medya hesaplarındaki #hivbilgisi içerikleri ve tüm içerikler KAYNAK GÖSTERMEK ŞARTIYLA herkesin paylaşımına açıktır. Paylaşımlarınızda web-sitemizi kaynak göstermenizi/mention/etiket vb. yapmanızı rica ederiz. Bunlar dışında özel olarak izin sormanıza gerek yoktur.

 

Türkiye'de HIV/AIDS alanında çalışan hekim derneklerinden olan AIDS ve CYBH Derneği HIVEND, HAKED, EKMUD ve KLİMİK’in oluşturduğu HIV/AIDS Platformu’nun bir yayını olan HIV/AIDS Tanı, İzlem ve Tedavi El Kitabı güncellendi ve yeni sürüm yayınlandı.

İlk sürümü 2018 yılında dijital olarak yayınlanan HIV/AIDS Tanı, İzlem ve Tedavi El Kitabı’nın bu ikinci versiyonunun amacı, Türkiye'nin her yerinde HIV ile enfekte bireylere sağlık hizmeti sunan hekimlere kapsamlı, kolay ulaşılabilen ve güncel bilgi ve öneriler içeren, okuyucu dostu bir kaynak sağlamak. El kitabı, kendi tedavi süreçlerini daha iyi anlamak ve tedavileri hakkında merak ettikleri detayları hekimleri ile birlikte değerlendirmek isteyen HIV pozitif kişiler, danışmanlık hizmeti sunan sivil toplum kuruluşları, akran danışmanları ve benim gibi tedavi aktivistleri için de hem iyi bir başvuru kaynağı hem de referans noktası. Editörleri Deniz Gökengin, Volkan Korten, Behice Kurtaran, Fehmi Tabak, Serhat Ünal olan HIV/AIDS Tanı, İzlem ve Tedavi El Kitabı’nın Bilimsel Danışma Kurulu ise Özlem Altuntaş Aydın, Başak Dokuzoğuz, Nuriye Taşdelen Fışgın, Asuman İnan, İftihar Köksal, Hayat Kumbasar Karaosmanoğlu, Bilgül Mete, Ayper Somer ve Dilek Yıldız'dan oluşuyor ve konu başlıkları her biri alanlarında uzman 46 hekimin yazılarıyla ele alınmış. Kırmızı Kurdele İstanbul olarak HIV alanı için oldukça önemli ve gerekli olduğunu düşündüğümüz HIV/AIDS Tanı, İzlem ve Tedavi El Kitabı Projesinin hayata geçmesi için emek veren tüm derneklere, tüm yazarlara, editörlere ve el kitabının tüm hazırlık aşamalarında emek veren herkese yürekten teşekkür ederiz. HIV/AIDS Tanı, İzlem ve Tedavi El Kitabı'nı buraya ya da yukarıdaki görsele tıklayarak indirebilirsiniz. www.kirmizikurdele.org #hivhakkindahersey


Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page