Yaşayan KütüphanedeydikDoğruluğu bilimsel verilerle kanıtlanmış HIV bilgisini kolay anlaşılır biçimlerde, farklı toplum kesimlerine ulaştırmayı amaçlayan Kırmızı Kurdele İstanbul, HIV konusundaki ön yargıların en net biçimde görüldüğü ve hızla ortadan kaldırabildiği benzersiz farkındalık aktivitelerinden biri olan Yaşayan Kütüphanedeydi. 27 - 28 Nisan tarihlerinde Koç Üniversitesinde 'Hakkında değil, kendisiyle konuş!' sloganıyla sürdürülen etkinlikte iki gün boyunca 70'e yakın okumada bulunan gönüllümüz, HIV'e ilişkin en çok merak edilen soruları, kendi yaşam deneyimlerinden örneklerle yanıtlayarak en popüler kitaplardan biri oldu. Kırmızı Kurdele İstanbul, farkındalık çalışmalarının bir parçası olarak yaşayan kütüphane etkinliklerinde olmaya devam edecek. Duyuruları sosyal medya hesaplarımızı takip ederek ya da email listemize kayıt olarak takip edebilirsiniz.


www.kirmizikurdele.org'de ziyaretçi deneyimini geliştirmek için çerezler kullanılır. Sitede sunulan tüm bilgiler uluslararası düzeyde kabul görmüş, saygın HIV tedavi kılavuzlarına, deneyimli tedavi aktivistlerinin bilgi

vtecrübelerine dayanır. Bu bilgilere dayanarak eyleme geçmeden önce uzman bir hekime danışılması mutlaka tavsiye edilir.

Bu siteyi ziyaret eden herkes bu sorumluluğu kabul etmiş sayılır.