top of page
Kırmızı Kurdele İstanbul I HIV'in doğrus

-Pratik HIV bilgisi videoları projesi; HIV'in doğrusu-

 

Güncel ve doğruluğu bilimsel olarak ispatlanmış #hivbilgisini, toplumun tüm kesimlerine ve kolay anlaşılır bir dille aktarırken, kullanabileceğimiz tüm teknolojik araç ve metotları da kullanıyoruz.


Bu sayede, talep edilen #hivbilgisinin ne olduğunu ve bu eksik bilginin hangi yöntem ve dille sunulduğunda daha da kolay anlaşılacağını anlamaya dönük analizler yapıyor, o verilere uygun olarak projeler geliştiriyoruz.

İşte o projelerden biri daha: Pratik HIV bilgisi videoları projesi; #hivindogrusu

Bu proje ile, hizmete aldığımız günden bu yana kapsamlı ve uzman bir hizmet sunan online HIV danışmanlığı servisimize ulaşan on binlerle ifade edilecek miktarda soruyu konu ve başlık düzeyinde inceleyerek, yüzdesel olarak öne çıkan konulara kısa, net ve takibi kolay yanıtlar vermeyi hedefledik ve onları videolaştırdık.

Günün standart teknolojisi ve yaygın sosyal ağ mecraları kullanılarak, herkesin kolayca erişebileceği bu  kısa videolar, HIV şüphesi içindeki negatif bireylerin herhangi bir ifşa, mahremiyet vb. endişeler taşımalarını ve cevap beklenen sürede negatif düşüncelere kapılmalarını da engelleyecekler.

Hiçbir parasal destek olmaksızın sadece gönüllülerimizin katkılarıyla uyguladığımız HIV'in doğrusu projesinin,

Ne zaman HIV testi yaptırmalı?
HIV tedavi edilebilir mi?
HIV'in bulaş yolları nelerdir?
B=B nedir?


Başlıklı ilk 4 videosunu hemen izleyebilir, yeni videolardan haberdar olmak için

YouTube kanalımıza abone olun.

Gönüllülerimizin emekleriyle, hiçbir kurumdan maddi destek almadan gerçekleştirdiğimiz bu projedeki katkılarından dolayı, ses kayıt ve mastering için Cansun Küçüktürk'e, grafik tasarım için Oğulcan'a teşekkür ederiz.


www.kirmizikurdele.org 

#hivhakkindahersey
#hivindogrusu

bottom of page