HIV testi yaptırmak için 6 harika sebep


Bazılarımız için HIV testi yaptırmak daima korkutucu bir fikirdir. Diyelim ki bu korkuyu aşıp test yaptırmaya karar verdik bu kez de, testi yapacak kişi/kuruma, olası tüm sonuçlara dair mutlak bir güven duymak konusunda tereddütler oluşur; acaba bilgilerim güvende mi vb..


Bir diğer gerçek ise şudur; HIV negatifseniz bu değeri ömür boyu korumak istersiniz ve yaptırdığınız her test bu isteğe hizmet eden bir araçtır. Fakat işin doğrusu şu ki; eğer HIV ile enfekte olduysanız bunu bilmek, bilmemekten kesinlikle çok daha iyidir. Çünkü tedaviye, ilaca erişmek yani normal yaşantınızı sürdürmek ancak bunu bilmek ve gereklerini yerine getirmekle mümkün olabilir.

Türkiye'nin güvenilir #hivbilgisi kaynağı Kırmızı Kurdele İstanbul olarak bu #hivbilgisi yazısında, test yaptırmaktan çekinen ve kendisine durmadan ‘Neden HIV testi yaptırayım ki’?' diye soranlar için altı harika sebep sıraladık ve eminiz en az biri sizi HIV testi yaptırmaya ikna edecek. Sizi test yaptırmaya ikna ettikten sonra yapmanız gereken şey ise çok basit; www.ucretsizhivtesti.com sitesini ziyaret etmek! İşte HIV testi yaptırmak için 6 harika sebep; ÇÜNKÜ;

yeni biriyle tanıştınız ve hem onu hem kendinizi korumak için HIV statünüzü bilmek harika bir fikir! Yeni biriyle tanışmak ya da yepyeni bir ilişkiye başlamak ne güzel. Mutluluklar dileriz. Bu yeni ilişkiye HIV statünüzü bilerek başlamak ise bundan da güzel! Emin olmak varken endişeler içinde yaşamayı, güvenle oynamak varken, gereksiz riskler almayı neden isteyesiniz ki?

ÇÜNKÜ;

kankanız şüpheli temasları olmasına rağmen HIV testi yaptırmaktan korkuyor ama ne mutlu ona ki sizin gibi bir arkadaşı var. Çünkü onu cesaretlendirmek için teste birlikte gitmeyi önereceksiniz. İşte gerçek arkadaşlık!


Aslında bunun kimin fikri olduğunun da pek bir önemi yok. Önemli olan tüm sorun ya da belirsizliklerde olduğu gibi gerçek bir arkadaş olduğunuzu göstermek. Gidin birlikte test yaptırın ve arkadaşa destek olmak neymiş, nasıl bir şeymiş eşe dosta gösterin!

ÇÜNKÜ;